Põhja-Eesti Rajaleidja keskus abiks lapsevanemale

Обращение к родителям центра Rajaleidja и Департамента полиции и погранохраны. 

 

Õppenõustamisteenuste üksus pakub eripedagoogilist, logopeedilist, psühholoogilist ja sotsiaalpedagoogilist nõustamist lapsevanematele ja õpetajatele. Lapse vajaduste ja arengu toetamise võimaluste väljaselgitamiseks saavad spetsialistid läbi viia erinevaid tegevusi olukorra ja vajaduste hindamisest nõustamiskomisjonilt soovituste saamiseni.

Rajaleidja spetsialistid viivad läbi vaatlusi, individuaalseid ja grupinõustamisi, vajadusel täiendavaid hindamisi. Lapse vajaduste väljaselgitamine ning olukorrale sobivama lahenduse leidmine on protsess, mille käigus tehakse koostööd ja kaasatakse erinevaid osapooli.

  

Eripedagoog selgitab välja lapse vajadused ja õpitaseme ning nõustab täiskasvanut lapse arendamiseks ja toimetuleku toetamiseks vajalike tugiteenuste, võimetekohase õppekava ja -vormi ning õpikeskkonna võimaluste leidmiseks.

 

Logopeed selgitab välja lapse kõnearengu taseme ja kommunikatsioonioskuse ning nõustab täiskasvanut lapse arendamise võimaluste leidmiseks.

 

Psühholoog selgitab välja lapse vajadused, arengutingimused ja lapse toetamise võimalused ning nõustab täiskasvanut lapse arengu-, suhtlemis- ja käitumisprobleemide lahendamiseks.

 

Sotsiaalpedagoog selgitab välja lapse toimetulekut mõjutavad tegurid ning nõustab täiskasvanut lapse heaolu tagamise ning toimetulekuraskuste ennetamiseks ja lahendamiseks.

 

Spetsialistid nõustavad

•  eelkooliealisi lapsi
•  üldharidus- ja kutseõppeasutuste õppureid
•  lapsevanemaid

Õppenõustamisteenuseid pakutakse lastele ja noortele vanuses 1,5-26.

Kui Te ei tea, millise spetsialisti poole pöörduda, küsige nõu Rajaleidja keskusest, kus selgitatakse välja probleemi põhiolemus ning suunatakse sobiva nõustaja juurde.

Kuni 18-aastase noore nõustamiseks on vajalik lapsevanema kirjalik nõusolek.

 

Nõustamiskomisjonilt soovituste saamiseks tuleb esmalt pöörduda Põhja-Eesti Rajaleidja keskusesse nõustamisele. Nõustaja viib läbi vajalikud tegevused lapse olukorra selgitamiseks. Juhendab kuidas koondada vajaminevad dokumendid. Rajaleidja spetsialistid toetavad vanemat ja haridusasutust nõustamiskomisjonis ning meetme rakendamisel.

Nõustamiskomisjoni pöördumise, vajaminevate dokumentide ja meetmete kohta on info leitav Põhja-Eesti Rajaleidja keskuse ja SA Innove kodulehelt.

Asukoht ja üldkontaktid

aadress: Maakri 23a (8. korrus), 10145 Tallinn
telefon: 58 86 0701
e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
skype: pohjaeestirajaleidja

facebook: https://www.facebook.com/groups/PohjaEestiRajaleidja

http://www.rajaleidja.ee/pohjaeesti/