Ettevalmistusrühm

Eelkool 2022/2023 õppeaastal

Lugupeetud lapsevanemad!

Registreerimine eelkooli on lõpetatud. Kui olete registreerimisega hilinenud, on teil võimalus panna laps kirja ootejärjekorda: https://docs.google.com/forms/d/1LpNTOvUsOnWQkeODoi2h7IQkwhFQdUbtz91rfzxVnls/edit

Tallinna Läänemere Gümnaasiumis toimib varase keelekümbluse programm, seetõttu, valides rühma, peate otsustama, kas teid huvitab keelekümblusrühm või rühm vene õppekeelega. Juhul, kui mõni lapsevanem keeldub kohast, võtab sekretär ühendust lapsevanemaga ootejärjekorrast.

Rühmad alustavad tööd oktoobris ja lõpetavad aprillis, tunnid algavad kella 16.00 paiku ja õppetöö toimub kaks korda nädalas esmaspäeviti ja kolmapäeviti.

NB! 5-aastaseid lapsi Tallinna Läänemere Gümnaasium eelkooli ei registreeri! 2022.a 1. oktoobriks laps peab saama kuueaastaseks.

Lapsevanem saab esmase kinnituse registreerimise kohta e-maili teel mai kuu jooksul. Lõplik eelkooli nimekirjadesse sisse kandmine toimub augustis peale lastevanemate koosolekut, kus antakse informatsiooni eelkooli tööajast ja sõlmitakse leping lapsevanema ja kooli vahel.

Koosolek keelekümblusrühma jaoks toimub 24. augustil kell 17.00. Koosolek vene õppekeelega rühma jaoks toimub 24. augustil kell 17.30. Kohtumise formaat (koolis aulas või internetis) selgub augustis.

LÄÄNEMERE EELKOOL

Eesmärgid ja ülesanded:

1. Tutvustada koolieelikutele gümnaasiumi ja kooli traditsioone.
  2. Treenida keskendumisvõimet.
  3. Arendada ettekujutust, mälu, tähelepanu, loogikat, loovat mõtlemist.
  4. Aidata kaasa iseseisvuse, initsiatiivi ja enesedistsipliini arendamisele.
  5. Juurutada isikliku hügieeni reegleid,  õppida etiketi reegleid.
  6. Kasvatada  lastes lugupidamist täiskasvanute inimeste ja eakaaslaste vastu.
  7. Arendada õppimismotivatsiooni.
  8. Toetada emotsionaalse-tahtelise sfääri arendamist.
  9. Õpetada elementaarset lugemis-, arvutamisoskust ja ülesannete lahendamist.

LäänemerEelkooli võetakse vastu ainult need lapsed, kes 1. oktoobri 2022 seisuga saavad kuueaastaseks.

Vene õppekeelega klassis on järgmised õppeained:

•  vene  keel
  •  matemaatika
  •  loodusõpetus ja inimeseõpetus
  •  looming

Igas tunnis eelkoolikul peab olema kaasas tööraamat “Valmistume kooliks” vene keeles, pinal (2 harilikku  pliiatsit, kustukumm, pliiatsiteritaja konteineriga, lühike joonlaud ja värvipliiatsid).

Keelekümblusklassis on järgmised õppeained:

• eesti  keel
  • matemaatika
  • loodusõpetus  ja  inimeseõpetus
  • käsitöö

Igas tunnis eelkoolikul peab olema kaasas tööraamat “Valmistume kooliks“ eesti keeles, pinal (3 harilikku  pliiatsit, kustukumm, pliiatsiteritaja konteineriga, käärid, liimipulk ja värvipliiatsid).

Vahetusjalatsid on kohustlikud.

images happy school children

Kõik küsimused kirjutada Eelkooli koordinaatorile Natalja Grigorjevale (e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. )

Kõik küsimused kirjutada Eelkooli keelekümbluse koordinaatorile Anna Sele (e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. )