Ettevalmistusrühm

Registreerimine eelkooli rühma 2021/2022. õppeaastaks on lõppenud.
Ootejärjekorrale registreerimine toimub siin.

Tavarühma lapsevanemate koosolek
toimub 25. augustil kell 17:30.
Keelekümblusrühma lapsevanemate koosolek
toimub 25. augustil kell 17:00.

Eelkool 2021/2022 õppeaastal

Eelkoolirühma astumiseks taotluse esitamise periood: 01.03.2021-30.04.2021.

Registreerimine toimub elektrooniliselt, koduleheküljel avatakse 2 registreerimisvormi – üks on tavarühma jaoks (vene õppekeelega), teine keelekümblusrühma jaoks (eesti õppekeelega). Palume valida ja täita ainult 1 vormi. Tallinna Läänemere Gümnaasiumis toimib varase keelekümbluse programm. Eelkooli rühmade täitumisel suletakse registreerimine varem. Need lapsevanemad, kes ei jõua õigel ajal esitada taotlust, jäävad ootejärjekorda ja laps võetakse eelkoolirühma vabanenud kohtade olemasolul. Ootejärjekorra link avatakse samuti kooli kodulehel.

Rühmad alustavad tööd oktoobris ja lõpetavad aprillis, tunnid algavad kella 16.00 paiku ja õppetöö toimub kaks korda nädalas esmaspäeviti ja kolmapäeviti.

NB! 5-aastaseid lapsi Tallinna Läänemere Gümnaasium eelkooli ei registreeri! 2021. a 1. oktoobriks laps peab saama kuueaastaseks.

Lapsevanem saab esmase kinnituse registreerimise kohta e-maili teel mai kuu jooksul. Lõplik eelkooli nimekirjadesse sisse kandmine toimub augustis peale lastevanemate koosolekut, kus antakse informatsiooni eelkooli tööajast ja sõlmitakse leping lapsevanema ja kooli vahel.

Koosoleku läbiviimise ajast teavitab kool lapsevanemaid kooli kodulehe kaudu.

LÄÄNEMERE EELKOOL

Eesmärgid ja ülesanded:

1. Tutvustada eelkoolikutele gümaasiumi ja tema traditsioone.
  2.  Treenida keskendumisvõimet.
  3.  Arendada ettekujutlust, mälu, tähelepanu, loogikat, loovmõtlemist.
  4.  Aidata kaasa iseseisvuse, initsiatiivi ja enesedistsipliini arendamisel.
  5.  Isikliku hügieeni reeglite juurutamine,õppida eetikat.
  6.  Kasvatada  lastes lugupidamist eakate , vanade inimeste  ja eakaaslaste vastu.
  7.  Arendada kuueaastastelaste õppimismotivatsioon.
  8.  Toetada eelkoolikute kõlbelisi ja kindlameelseid omaduste kujundamist.
  9.  Õpetada elementaarset lugemis,-arvutamisoskust ja ülesannete lahendamist.

LäänemerEelkooli võetakse vastu ainult need lapsed, kes 1.oktoobri 2020 seisuga saavad kuueaastaseks.

Ettevalmistusklassides õppetöö toimub esmaspäeval ja kolmapäeval kella 16:00-17:30Esimene õppepäev on 8. veebruaril 2021. Ettevalmistusperiood lõpeb 31.05.2021Koolivaheajadel, riigipühadel õppetööd ei toimu.

LäänemerЕelkoolis on 2 ettevalmistusklassi: vene õppekeelega ja eesti õppekeelega, st keelekümblus.

Vene õppekeelega klassis on järgmised õppeained:

•  vene  keel
  •  matemaatika
  •  loodusõpetus  ja  inimeseõpetus
  •  eesti  keel.

Igas tunnis eelkoolikul peab olema kaasas tööraamat “Valmistume kooliks” vene keeles, pinal (2 harilikku  pliiatsit, kustukumm, pliiatsiteritaja konteineriga, lühike joonlaud ja värvipliiatsid).

Keelekümblusklassis on järgmised õppeained:

• eesti  keel
  •  matemaatika
  •  loodusõpetus  ja  inimeseõpetus
  •  käsitöö

Igas tunnis eelkoolikul peab olema kaasas tööraamat “Valmistume kooliks“ eesti keeles, pinal (3 harilikku  pliiatsit, kustukumm, pliiatsiteritaja konteineriga, käärid, liimipulk ja värvipliiatsid).

Vahetusjalatsid on kohustlikud.

images happy school children

Kõik küsimused kirjutada Eelkooli koordinaatorile Natalja Grigorjevale (e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. )

Kõik küsimused kirjutada Eelkooli keelekümbluse koordinaatorile Anna Sele (e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. )