11. märtsil toimus Vabariiklik intellektuaalne mäng vanemate klasside õpilastele „Venemaa ja Eesti. Saatuse kaks joont“.

Viktoriin oli virtuaalses keskkonnas. Olid esitatud küsimused erinevatest valdkondadest: filmikunst, arhitektuur, kirjandus ja  kujutav kunst. Vastuseid oli lubatud ka internetis leida. Vaatamata sellele, et viktoriini täitmise aeg oli piiratud ja õpilased pidid vastama küsimustele 45 minuti jooksul, suutsid meie tublid lapsed õpilased vastata praktiliselt kõikidele küsimustele. Oli väga huvitav osaleda viktoriinis ja saada teada uusi fakte.

Meie meeskonda esitasid:

• Kevin Gribatšov 12A
  • Jelizaveta Romanova 10
  • Maximus Vorobjov 11B
  • Edgar Sobolevski 9D
  • Johannes-Emmanuel Allas 11B

Üheks parimaks küsimuseks oli järgmine: Miks Kadrioru lossi seinal on kolm krohvimata telliskivi?
Vastus: legendi kohaselt lossi ehituse käigus paigaldas omakäeliselt Peeter I seina sisse kolm telliskivi. Hiljem, kui hakati seinu krohvima, jätsid ehitajad kolm „tsaari“ telliskivi krohvimata. Need kolm  telliskivi, mis asuvad põhja tiiva külgpilastris,  on ka tänapäeval krohvimata.

160889098 3862793197170221 7763860652088932522 n