GIS päev 2013

20. novembril 2013 toimus iga-aastane Geograafia ja geoinfosüsteemide (GIS) teabepäev GIS päev 2013 Eesti Rahvusraamatukogus.

GIS päev on hariduslik üritus, mis võimaldab geoinfosüsteemide kasutajatel ja tarnijatel läbi reaalse maailma kasutusjuhtude selgitada üldsusele, asutustele ja koolidele GIS-i rolli meie igapäevaelus.

GIS päev on globaalne sündmus. Erinevad GIS-i kasutavad asutused üle maailma osalevad GIS päeval olemasolevate ürituste sponsoreerimise või oma ürituse korraldamise kaudu. 2005. aastal korraldati rohkem kui 700 erinevat GIS päeva üritust 74 riigis üle maailma. Esimene GIS päev korraldati 1998. aastal.

Teabepäev annab ülevaate geograafia ja kartograafia valdkonnas toimuvast arengust ning GIS-tehnoloogiale rajatud teenustest ja uuringutest. Ettekanded tutvustavad teema uusi vaatenurki ja suundumusi, mis annavad nii ideid pedagoogidele geograafia õpetamisel kui ka paeluvaid mõtteid teistele teemast huvitatuile. Noorematel osavõtjatele suunatud joonistamis- ja kaardi koostamise võistluste eesmärgiks on eelkõige lastes kaartide ja GIS-i vastu huvi äratamine.

fotod