Kohtumine kinokunstiteadlasega Venemaa kinonädala raames.

Oktoobri  lõpus 30. ja 31. oktoobril  2019  Tallinna  Läänemere  Gümnaasiumis  kinokunstiteadlane  ja  kinokriitik  Moskvast  Maria  Bezruk ,kes  tõi  Tallinnasse  8  täiemetraažilist  filmi  Venemaa  filmide  nädalaks, viis  läbi  kaks  kohtumist vanemate  klasside  õpilastega.

Esimese  meister-klassi  ajal “ Kuidas  teha  esimest  filmi” külaline  jutustas  õpilastele  millest  tuleb  alustada. Huvitav  oli  jälgida  kuidas  Maria  pani  õpilasi  süvenema  režissööri, õperaatori, kasting-direktori, stsenaristi  rolli, jälgida  ja  aru  saada  loomingulisest  mõttest.

Alguses  õpilased  olid  julged, aga  praktiline  töö  näitas, et ainult  soovist  on  vähe, on  vaja  olla valmis  konkurentsiks,  omada  psühholoogilist  haistmist, et  saada  aru, mis  pakkub  vaatajale  huvi. Professionaalses  komisjoonis  esinesid  õpilased  ise, kes  olid  huvitatud  meie  kooli  elust. Seda  teemat  pakkus  R.Sokolov  11.a klassi  õpilane. Väga  huvitava  ja  keerulise  süžee  esitas A.Sitnikov 10.b klassi  õpilane, mida  märkis  oma  sõnavõttus  Maria  Bezruk.

Teise  meister-klassi  jooksul  Maria  jutustas  õpilastele  kuidas  kirjutada  filmi  kohta  retsensiooni. Õpetas  millele  tuleb  pöörata  tähelepanu, millest  alustada ja  kuidas  lõpetada. Õpilastele  näidati  noore  režissööri V.Zagutski  lühifilmi  “Koer”  ja  meie  11.klassi   õpilased  kirjutavad  oma  esimest  retsensiooni  selle  filmi kohta.

Tuleb  märkida,et  see  kohtumine  toimus  tänu  Venemaa  Saadkonnale  la  Venemaa  kinonädala  organisaatorile  Sjemjon  Levinile.

Irina  Žuravljova

vene keele ja kirjanduse õpetaja

kino 3  kino      kino 2