Ekskursioon Puškini Mägedesse.

19.-20. oktoobril   2018  meie  gümnaasiumi  6.b,7.v,8.a, 9.a klassi  õpilased –kokku  49  last,  olid  ekskursioononil  Petseris, Pihkvas  ja  Puškini  Mägedes. Juba  ammu  unistasime  külastada  kohti,  mis  on  seotud  vene  kirjanduse  suurkujuga   A.Puškiniga.

Tuleb  märkida, et  ilm  oli  ilus, lootused  õigustasid  ennast  ja  me  saime  unustamatuid  muljeid. Ekskursiooni  eesmärgiks  oli  saada  uusi  teadmisi  loodusest, ajaloolistest  sündmustest, ühiskonnast  ja midugi, A.Puškini  elust  ja  loomingust.

Ekskursiooni  alguses  õpilased  külastasid  Pihkva – Petseri  kloosttit  ja  tutvusid  kloosrti  ajalooga. See imeilus  koht  on  ümbritsetud  kivimüüriga. Saime  teada, et  see  on  ainulaadne  klooster  Venemaal, mis  on alati  lahti. Huvitav  oli  ka  see, et  klooster  oli  asutatud  15. sajandil  ja  selle  esimeseks  mungaks   sai  siia  saabnud  Derptist (Tartust) pühamees  Ivan  Šestnik .

Me  olime  tuntud  väejuhi   A.Nevski  mälestussamba  juures, mis  asub  Pihkva  linnas   Sokolihha  mäel. 1242.a  Peipsil  A. Nevski  oma  malevaga  võitis liivimaalaste  sõjaväge.  See  ajalooline   lehekülg  on meile  lähedane. On  teada, et  1/3  Peipsi  järvest   kuulub  Eestile  ja  2/3 –Venemaale.

Teisel  päeval   me  saabusime  Puškini  Mägedesse , kus  tutvusime  Trigorskoje  külaga, mis  kuulus  kirjaniku  sõbrale  Ossipov -  Wulfile, kus  praktiliselt  iga  päev  viibis  A.Puškin.  Edasi  olime  Puškinite  perekonna  Mihhailovskoje maamõisas, mille  esimeseks  peremeheks  oli  A.Puškini  esiisa  Abram Hannibal, kes  sai  kingiks  need  maad  keisrinna  Jelizaveta  Petrovna  poolt  usaldusteenistuse  eest.

Jalutasime  kaunis  pargis, kus  kasvab  veel  luuletaja  vanaisa  poolt  istutatud  puu ja  ja  mööda  A.Kerni  alleed. Tutvusime  luuletaja  maja-muuseumiga. Eriti  jäi  meelde  Soroti  jõele  ilus  vaade.

Ekskursioon   lõppes  Svjatogorski  kloostri  külastamisega, mille  territooriumil  on  A.Puškini  puhkepaik.

Artilkli  autor  Irina  Žuravljova

DSC 0575  DSC 0596  DSC 0650