Slaavi kultuuripäev

Slaavi  kirjalikkuse-ja kultuuripäevade  eel  25.mail  Läänemere  gümnaasiumis  toimus  8.klasside ja gümnaasiumi  õpilastele kohtumine   rahvapilliansambliga Valgevenest  Bresti  linnast. Meie  vabariigi  külalisi  tutvustas  ansambli  “Zlatõe  gorõ” juhendaja  Igor  Jermakov. Demonstreeriti  filmi “Kolme  keele  saladus”,mis  jutustas  rahvariistast  balalaikast  ja ühest  parimast  balalaika  meistrist  Semjon  Nalimovist. Film  oli väga  huvitav.

Peale  filmi  lavale  tulid  külalised  Valgevenest  ja  näitasid  kuidas  nad  hästi  mängivad  rahvapillidel. Bajaanidel  ja  balalaikadel   nad  esitasid  laule  “ Sinise  mere  ääres”, Šnitke  “Polka”,”Vildid”  ja “Uuralilaul”, mis  tõstis  vaatajate  tuju. Õpilased  palavalt  aplodeerisid  külalistele. On  mõnus  ühineda  teise  kultuuriga , muuta  ennast  ja  laiendada  oma  silmaringi.

Täname  kohtumise  organisaatoreid  slaavi  muusikatunni  eest.

Karmen  Babitš, 10. klassi  õpilane

5qruS8BLkbo