Viimane koolikell

11.mail  2018  meie  koolis  toimus  üritus  “Viimane  koolikell”. 36  kaheteistkümnenda  klassi  õpilast  koos  klassijuhataja  I.Korabljovaga  tulid  kooli  aulasse lastevanemate,11.klassi  õpilaste  ja õpetajate aplausi  saatel  ja  istusid  aureisijate  kohtadele  lennujaama  ”Läänemere  gümnaasium”  ootesaalis  selleks , et  lennata  reisiga  2006-2018  marsruudil  “Kool- täiskasvanute  elu”. Reisi  hädaviivitus. Traditsiooniliselt  esimestena  tulid soovima  edukat  lendu  esimeste   klasside  õpilased. Peale  lõbusaid  ja  tõsiseid  soovitusi  lapsed  koos  12. klassi  õpilastega  laulsid  I.Gribulina  laulu “Paberist  lennuk”. Laulu  saatsid  väljalastud  paberist  tehtud  lennuappraadid, mis  sümboliseerisid  vaba  lendu  tulevikusse.

Lennujaama  dispettšeriteenindus- kooli õpilasomavalitsuse  esindajad  nimetasid  ja  tänasid  10 parimat   kooli – ja  koolivälise  töö  aktivisti  ja  andsid  neile  üle  sümboolseid aumärke.  Gümnaasiumi  üldhääletuse   tulemusena  valiti  selle  aasta  parimat  õpilast.  Selleks  sai  Jekaterina  Võsõpkova,  kellele  anti  üle  kooli  poolt  kingituse.

Järgmistena  said  sõna  need, kes  12  aasta  jooksul  hommikuti  aitasid  kokku  panna   koolikotti, jälgides  3.klassis  koti  ülekaalu  ja  12.klassis  - puudukaalu. Muinasjuttuline  tolliteeninduse- lastevanemate  esinemine oli  tõeliselt  unikaalne. Seda  saatis  laulja  Zemfira  laul  “Nägemiseni!”,mis  tekitas  saalis  viibijatel  palju  emotsioone. Emad  tolliteenindusest  andsid  oma  lastele  loa  iseseisvale   lennule.

11.klassi  õpilased,kes  olid  lennujaamas  saatjad, andsid  omapoolseid häid  soovitusi.

Soojad  sõnad, sisustatud  headuse  ja  lugupidamisega, olid  adresseritud  õpetajatele, kes  12  aasta  jooksul  olid   kõrval, kes  said  aru,  kes  oskasid  andestada, kes   avasid   ukse  teadmiste  templisse.

Enne  lendu  kõrgetasemelist  instruktaaži  viisid  läbi  Lennufirma   “Läänemere  Gümnaasium “ õpetajad-  stjuardessid. Peadispettšer ja  ühtlasi  klassijuhataja  Irina  Korabljova   ja  lennuki  kapten  ja  ühtlasi  gümnaasiumi  direktor   Deniss  Presnetsov  kindlustasid  ilusat  ja kerget  lendu  ja  me  loodame,  pehmet  maandumist.

Viimaseks  erksaks  akkordiks   said  sõnad  “Hüvasti, armas  kool! Nägemiseni  õpetajad! Me  lahkume ,kuid  elu  läheb  edasi  ja  kõik  on  veel  ees. Me  lubame, et  teie  veel  kuulete  meist!”. Ja  Polina  Pasjutina  esitas  laulu  “Time to Saу Goodbaу“. Siis  helises  viimane  koolikell. Õpilased  tegid  ringi  kooli  ümber, istutasid  pihlakapuu, mis  alati  meenutab  2018.aasta  lendu.

Täname  12.klassi  õpilasi suurepärase  esinemise  eest. Täname  T.Volostnõhh, N. Kattai  ja I.Bergman  kreaktiivse  esinemise lastevanemate  nimelt. Täname  stjuardesse  Ž. Moleva, I.Andrejeva, N.Grigorjeva, T.Karavajeva, J.Klinduhhova, J.Rõbalko, O.Poperjokova  professionaalsuse  eest.  Meie  tänusõnad  on  S.Logussovale, 11.klassi  õpilastele  ja  klassijuhatajale  M.Metsale, 1.klassi  õpilastele  ja  O.Tšimburile.

Autor õpetaja  Irina  Žuravljova

Galerii