Osalemine projektis „Kodurahu“

Juba  mitmendat  aastat Tallinna  Läänemere  Gümnaasiumi  õpilased osalevad  rahvusvahelises  projektis  „Kodurahu“. Eelmistel  aastatel  me  tutvusime  Korea,  Moldova, Tatarstani  kultuuridega. Sel  aastal  me  saime  rohkem  teada  Valgevene  kultuurist. Külalised  rääkisid   meie  õpilastele   oma  riigist, traditsioonidest ja rahvustoitudest. Viideopresentatsioon  näitas selle  rohelise  maa  omapärasust. Kaks  nädalat  hiljem  koolis  toimus  meisterklass,  kus  õpetati  kartulipankookide  /draanikute/  küpsetamist. 29.novembril  toimus  kontsert,  mida  valmistasid  ette  meie  kooli  õpilased  Rahvuskultuuride  Ühenduste  Liidu  Lüüra  külalistele. 5 .g klassi  ja 7.g  klassi õpilased  esitasid  temaatilisi  joonistusi, käsitsi  valmistatud  huvitavaid  pisiesemeid, näiteks  „Belaruss“ traktori  mudell  tikudest  ja  jalatside  karbist.  Kontserdil  kõlasid  valgevene  keeles  luuletused.  5. g klassi  rahvariietes  õpilased  esitasid  laule  Valgevenest.  7.g  klassi  õpilased  näitasid  huvitava  stseeni. Kõik  kontserdi  esinejad  olid  autasustatud  aukirjadega  karikatega.

8. detsembril  5.g  klassi   /klassijuhataja Tatjana  Ladõgina/ esindasid  meie  kooli  Lüüra  Liidu  lõppkontserdil.

Tote, et  meie  kool  osaleb  selles  projektis.

Täname  õpetajaid  T.Ladõgina, J. Beljajeva  ja  O.Kokina  õpilaste  ettevalmistamise  eest.

Karmen  Babitš, 10. Klassi  õpilane

гражд мир