Vanemate klasside kultuuriline kingitus

Sel õppeaastal kinkis kooli juhtkond vanematele klassidele kultuurilise kingituse. Kõik 106 õpilast said kingituseks võimaluse liituda maailma teatriga, külastades uut Vene Teatri lavastust “Kuritöö ja karistus”.

Seda etendust saab vaadata 1. ja 28.veebruaril ning 7. märtsil. 20. jaanuaril 2017. aastal käisid esietendusel 16 kaheteistkümnendate klasside õpilast. Etenduse kui ka teatri kunstiline juht I. Lõssov ei too publikuni kõiki F. Dostojevski romaanis olevaid kangelasi. Üllatav, et see läbi etendus ei kaota vaid võidab. Etenduses selgitatakse, et kuritegu ei saanud alguse vanuri mõrvast (seda etendus ei kajastanud) vaid Raskolnikovist. Etendus on ülesehitatud kõige olulisematel monoloogidel ja dialoogidel, mis avavad R. Romanovitsi sisemise maailma, kes unistas saada uueks Napoleoniks ning ei suutnud üle olla süütu inimese tapmise soovist. Kõige huvitavam on see, et tänu etendusele tulevad silmade ette tuntud teose juba loetud lõigud ning juba tuttavad tegelased avavad end uuesti.

Eriline tänu kooli direktorile, D.A. Presnetsovile huvitava ja kasuliku kingituse eest!

Раскольников