Jõulukontsert

13. jaanuaril 2017. aastal toimus Läänemere gümnaasiumis 4.-5. klasside jõulukontsert. Ürituse eesmärgiks oli rääkida vene jõulukommetest ja traditsioonidest. Kontserdil kõlasid erinevate poeetide luuletused ning jõululaulud. Selleks, et kohalolijad saaksid aimu kirikupüha taustast, räägiti Palestiina ajaloost, Rooma impeeriumist, imede imest - Jeesus Kristuse sünnist.

5. A klassi õpilased esitasid stseeni Jumala poja sünnist. 5. D klassi Edgar Sobolevski ja 5. V klassi Inessa Aasamets esitasid J. Brodski ja A.Feti jõulutähest kirjutatud luuletusi.Pisikese päästja sünnist luges luuletuse 5.V klassi õpilane Nikita Kravtsov.

Jõulud - valguse ja headuse püha, rõõmu kinkimise ja aitamise aeg. Sellest meenutas meile 5. G klassi õpilane Pavel Smirnov, esitades S. Nadsoni kirjutatud luuletuse. Suhtumist Jeesuse emasse said kohalolijad kuulda läbi 5. D kassi õpilase Dmitri Jevdokimovi esitatud A. Feti  “Ave Maria”.

4. B klassi õpilased esitasid jõululaupäevale (jõulupühade olulisem osa)  pühendatud A. Bloki luuletuse. Jõululaupäeval tegeleti heategevusega, jagati raha, maiustusi ja kingitusi abivajajatele. Slaavi traditsioonide kohaselt käisid inimesed väikeste gruppidena kodust kodusse, soovisid head ning esitasid jõululaule, vastutasuks kostitati neid hea ja paremaga. Kontserdi lõpetuseks 4. G klassi laulukoori lapsed laulsid ülistuslaulu Kristusele.Tänu muusikaõpetaja E. Beljajevale, kes laulu selgeks õpetas, aitasid esinejaid kõik 4.-5. klasside lapsed. See kõlas suurepäraselt!

Autor: Anastasia Lokteva, 11. klass

рождество