Projekt “Kodaniku maailm”

Projekt “Kodaniku maailm”, milles Tallinna Läänemere Gümnaasium osaleb juba kolm aastat, startis järjekordselt 4.oktoobril 2016. Selle projekti eesmärk on Eestis endale kodu leidnud vähemusrahvaste keele, kommete ja kultuuri tutvustamine meie kooli õpilastele.

Seekord toimus tutvumine Koreaga.

Projekti avamispäeval esinesid külalised, Eesti Korea Kultuuriühingu esindajad, huvilistele rahvatantsude (graatsilised liigutused vihmavarjudega), luuletuste  ja lauludega ning demonstreerisid taekvando võitluskunsti ja võimsat koreatrummide mängu.

Projekti teisel etapil  toimus 11.oktoobril  koreapärase porgandisalati valmistamise  meistriklass,  mille viis läbi Eesti Korea Kultuuriühingu esindaja  proua Han. Ta õpetas, kuidas peab õigesti porgandit riivima, milliseid ürte ja kui palju lisada, et salat maitsev oleks. Kõik huvilised said osaleda salati  valmistamisel  ning seejärel seda maitsta. Proua Han rääkis, millised, Eesti metsades ja põldudel  kasvavad taimed, sobivad  söögiks.

Projekti kolmandal etapil joonistavad 5.-6. klasside õpilased teemakohased joonistused, 7.-9. klasside õpilased võistlevad  koreakeelsel luulekonkursil, 10.-11. klasside õpilased teevad esitluse  Korea riigi kohta. Võitjatele saadetakse “Liira” seltsi poolt kutse  gala-kontserdile ja autasustamisetseremooniale.

Soovime kõigile projektis osalejatele edu!

Autorid: R.Mihhailova ja E.Gusseva, 8.v klassi õpilased

Pildigalerii